SİİRT BATTANİYESİ RESMİ SATIŞ SİTESİ
SİPARİŞ HATTI: 0542 368 50 37
http://www.siirtbattaniyesi.nethttp://www.siirtbattaniyesi.nethttp://www.siirtbattaniyesi.net
http://www.siirtbattaniyesi.net
http://www.siirtbattaniyesi.net
http://www.siirtbattaniyesi.net
Site Haritası

Siirt Battaniyesi ve Kullanım Alanları

Siirt Battaniyesi ve Kullanım Alanları

Ülkemiz genelinde Siirt Battaniyesi oldukça meşhurdur ve iyi ısıtması ile bilinmektedir. Özellikle -30 derece soğuklarda bile, Siirt battaniyesinin olumlu etkileri görülmüş ve ısınma konusunda beklentileri en iyi şekilde karşılayan bir sonuçlar alınmıştır. Siirt battaniyesinin üretimi, oluşturulması, renk ve diğer etmenlerinin her birinde birçok önemli özellikler bulunmaktadır. Bunların en temelinde Siirt battaniyesinin;

  • Doğal olması,
  • Kullanım alanları bakımından çeşitli olması,
  • Tiftik keçisinin tüylerinden yapılması,
  • Sağlığa zararı olmaması ve uzun ömürlü

olması gibi etmenler yer almaktadır. Genellikle Siirt battaniyesi ve kullanım alanlarında kilim amaçlı ya da namazlık içinde kullanımlar bulunmaktadır. Her anlamda insanların vücut ısı dengesini en iyi şekilde sağlayan  ve dışarıdaki soğuk havanın etkisinden vücudu koruması gibi özellikler, Siirt battaniyesinin özelliğini de bir o kadar arttırmaktadır. Özellikle Siirt battaniyesi ve kullanım alanları içerisinde pek çok önemli etmenlerde yer almaktadır. Bunların her biri daha iyi bir kalitede sonuç alınabilmesi açısından kendini en iyi şekilde kanıtlayan öğeleri de içermektedir.

Siirt battaniyesi en iyi tiftikten dokunur ve el işçiliğininde büyük bir katkısı bulunmaktadır. Ortalama bir tiftik keçisinden 1 ya da 2 kilograma kadar tiftik tüyü, en iyi şekilde dokunarak, desenlenerek ve renklerine ayrılarak üretim aşaması  başlamaktadır. Böylece hem görsel açısından zengin hem de işlevsel açısından insanları ısınan Siirt battaniyesi, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde sıkça kullanılan bir battaniye çeşididir. Birçok pazarlarda, Siirt Battaniyesi satılmakta ve insanlar ısınma ihtiyacını bu battaniyeler üzerinden sağlamaktadırlar.

Siirt Battaniyesinin Kullanım Alanları Çeşitliliği

Siirt battaniyesi ve kullanım alanlarında seçenekler oldukça fazladır. Özellikle ısınmak söz konusu olduğunda Siirt battaniyesinin etkileri büyük ölçüde görülebilmektedir. Siirt battaniyesi;

  • Koltukların üzerinde bir örtü olarak,
  • Yere bir kilim ya da halı olarak,
  • Kimi zaman namazlık için kullanılarak,
  • Battaniye amaçlı olarak
  • Dekor amaçlı

kullanım alanları bulunmaktadır. Siirt battaniyesi ve kullanım alanları isteğe göre de belirlenebilmektedir. Uzun ömürlü olmasının yanı sıra, kullanım alanlardaki farklı alanlardaki imkanı da, ısı dengesinin iyi sağlanması açısından gerekli özellikleri barındırdığını da göstermektedir.

Siirt battaniyesi ve kullanım alanları içerisinde ebat ölçütleri de isteğe göre ayarlanabilmektedir. Fakat standart tek ya da çift kişilik almak isteyenler var ise, kendilerine uygun bir renk ve modelde Siirt battaniyesini temin edebilmektedirler. Üzerindeki desenler açısından y ada renkleri açısından göze hoş gelen bir Siirt battaniyesi seçilebilmektedir. Normalde çift kişilik ebat ölçütleri 160x220'dir. Bu isteğe, talebe ve siparişe göre de arttırabilmektedir. Renk konusunda da çeşitli alternatifleri bulunan Siirt battaniyesinde, gri, siyah, krem ve kahverengi gibi renk seçim imkanları da yer almaktadır. Özel bir işçilik ile dokunan ve kaliteli tiftiklerden imal edilen Siirt Battaniyesi, uzun ömürler kullanılabilecek bir dayanıklılığa sahiptir. 


Yorumlar - Yorum Yaz