SİİRT BATTANİYESİ RESMİ SATIŞ SİTESİ
SİPARİŞ HATTI: 0542 368 50 37
http://www.siirtbattaniyesi.nethttp://www.siirtbattaniyesi.nethttp://www.siirtbattaniyesi.net
http://www.siirtbattaniyesi.net
http://www.siirtbattaniyesi.net
http://www.siirtbattaniyesi.net
Site Haritası

Hakiki Siirt Battaniyesi

Hakiki Siirt Battaniyesi
Ülkemizde herşeyde olduğu gibi talebi yanıltan ve gerçek kaliteden uzakta pek çok yan üretimler yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Siirt Battaniyesidir. Siirt battaniyesi adı ile pek çok satışlar yapılabilmekte ve yanlış bir talep-arz döngüsü oluşturulabilmektedir. Bu nedenle Hakiki Siirt battaniyesinin nasıl olduğunu bilmek ve onu doğru kaynaklar üzerinde geliştirmek önemlidir. Bu yüzden hakiki Siirt battaniyesinin nasıl üretildiğini bilmek ve ana maddesinin ne olduğunun iyi bilinmesi önemlidir.

Siirt battaniyesinin üretilme aşaması,

  • Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yoğunluktadır. Siirt ili bu konuda ağır basarak, Siirt battaniyesi üretimi konusunda büyük bir aşama kaydetmiştir.
  • Hakiki Siirt battaniyesi, tiftik keçisinin tüyü kırpılıp, temizlenip, yıkanıp ve kurulama işlemlerinin ardından, kirmen ile tüylerin bir ip haline getirilip, makaraya sarılarak battaniye dokuma tezgahında işlenmesi ile meydana getirilmektedir. Sadece tiftik keçinin tüyünden üretilerek, hakiki bir Siirt battaniyesi üretilmiş olmaktadır.
  • Siirt battaniyesinde genel olarak renkler belirlidir. Kahverengi, gri tonları, siyah, deve tüyü rengi, koyu ya da açık krem renklerinde olabilmektedir. Bu renkler aynı zamanda çeşitli desenler üzerinde Siirt battaniyesinin görselini oluşturmaktadır.
  • Siirt battaniyesi aynı zamanda en az 30 ve en fazla 50 yıla kadar doğru bir kullanım ile dayanma özelliği bulunmaktadır. Kolay kolay yıpranmaz, solmaz ve parlaklığını yitirmez.

Tüm bunlar hakiki Siirt battaniyesinin nasıl olması gerektiği ile ilgili genel bilgilerdir. Bu nedenle Siirt ilinde yoğun olarak geleneksel yöntemler ile üretilen Siirt battaniyeleri alınırken, gerekli bilgilere dikkat edilmesi gerekmektedir. Tiftik keçisinin tüylerinden üretilen ve gerekli dokuma tezgahınde el işçiliği kullanılarak oluşturulan battaniyesinin pek çok açıdan önemli özellikleri bulunmaktadır. Bu özeliklerden en önemlisi kışın -30 dereceye kadar korumasıdır. Böylece güzel ve rahat bir uyku, gerçek bir Siirt battaniyesi ile örtünerek sağlanabilmektedir.

Siirt Battaniyesi Sipariş İmkanları
Ülkemizde, pek çok ürüne ulaşabilmek için internet alemi geniş bir yelpaze sunmaktadır. Özellikle kışın hem kendisi hem de ailesi için tam bir koruma isteyenler, internet üzerinden kendi adreslerine kargo ile hakiki Siirt battaniyesi sipariş edebilmektedirler. Yine de dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunlar içerisinde;

  • Sipariş edilecek olan Siirt battaniyesinin gerçekten sizin talep ettiğiniz battaniye olup olmadığı,
  • Sitenin güvenilir bir yapısının bulunup bulunmadığı,
  • İletişim imkanları,
  • Siirt battaniyesinin piyasadaki ortalama fiyatları ile örtüşüp örtüşmediği

gibi etmenlere bakılabilmektedir. Böylece, Ege, Marmara, Karadeniz ya da Akdeniz bölgelerinde yaşayanlar, kolaylıkla gerçek bir Siirt battaniyesine internet üzerinden ulaşmış olacaklardır. Ana üretim yerinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yoğunlaşmasıyla pek çok halk, Siirt battaniyelerini evlerinde kullanmaktadırlar. Isınma konusunda en iyi etkileri veren ve uzun ömürlülüğü ile beklentileri karşılayan Siirt battaniyesi, herkes için uygundur. Aynı zamanda yıpranma yapması ve renginin her zaman canlı kalması da, genel özelliklerinden bir tanesini oluşturmaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz